Rapstar Mugshots nebo-li sbírka zatčených rapperů – 2. díl: Busta Rhymes – Street Fame
Sleduj nás na sítích!Rapstar Mugshots nebo-li sbírka zatčených rapperů

Rapstar Mugshots nebo-li sbírka zatčených rapperů – 2. díl: Busta Rhymes

V předchozím a zároveň i pilotním díle naší nové série Rapstar Mugshots nebo-li sbírka zatčených rapperů jsme si zrekapitulovali několik rošťáren, díky nimž se Eminem dostal do křížku se zákonem. V dnešním díle i nadále zůstaneme věrni americké hip-hopové scéně, ze které si představíme dalšího z mnoha velikánů…

Busta Rhymes, občanským jménem Trevor Tahiem Smith, Jr., k odnětí svobody naštěstí nikdy odsouzen nebyl, přesto však jeho trestní rejstřík nezůstal bez poskvrny.

Jeho první zatčení proběhlo 20. srpna 2006, kdy byl obviněn z třetího stupně napadení muže, který mu údajně plivl po skončení AmsterJam Music Festivalu na auto, zaparkované v newyorském ostrovním parku Randall. Přibližně dva měsíce na to, respektive 24. října 2006, Busta stanul před manhattanským soudem. Důvodem byl pokus okresního zastupitelství změnit předchozí obvinění a rozšířit jej tak i o držení zbraně, mačety, která byla nalezena v onom automobilu. Soudce ale nakonec zastupitelství nevyhověl a případ odročil.

Dvacátý únorový den následujícího roku Busta odmítl návrh státního zastupitelství ve věci napadení svého bývalého řidiče Edwarda Hatchetta a někdejšího fanouška, který představoval dohodu o doznání viny za oba útoky a nastoupení na šestiměsíční pobyt ve vězení. Soudce, projednávající tyto záležitosti, následně Bustovi nabídl další možnost ve smyslu přiznání viny. Zde již byly výhrady přijatelnější – pět dnů prospěšných prací, šestiměsíční terapie pro potlačení hněvu a výbušnosti, dva týdny přednášek pro mládež a k tomu podmínka o délce tří let.

18. března 2008 tak soudce v New Yorku vynesl rozsudek o tříleté podmínce, deseti dnech veřejně prospěšných prací, pokutě o částce $1250 (více než 30 000 Kč + k tomu samosebou nějaká další ta koruna za soudní výlohy). O pár měsíců později, konkrétně 25. září 2008, byl Bustovi z důvodu výše nedořešených prohřešků odepřen vstup na území Velké Británie. Necelý měsíc na to (14. října 2009) pak brooklynský soudce Bustovi nařídil zaplatit 75 tisíc dolarů návštěvníkovi koncertu jako kompenzaci za útok, kterého se na něm rapper před několika lety dříve dopustil.

Mezi Bustovy další prohřešky patří například i jízda bez připásání či řízení v opilosti…

Zdroj: text – rapbasement.comWikipedia, redakce | foto – YouTube

Reklama

Translate

Reklama

Nejoblíbenější témata

Reklama

Doporučujeme

Doporučené příspěvky

Reklama
Sleduj nás na sítích!
Přihlásit se k odběru: