Organized Reality! | www.streetfame.org

Nejbrutálnější gangy světa – 1. díl: 18th Street Gang

Líbí se ti tento příspěvek? V tom případě ho nezapomeň sdílet!FacebookTwitterRedditPinterestEmailGoogle+LinkedInStumbleUponWhatsAppvKontakte

18th Street  je bezpochyby jeden z nejdivočejších středoamerických pouličních latino gangů. Byl založen v roce 1959 a doposud je považován za druhý největší gang v kalifornském Los Angeles. Hlavním soupeřem na území onoho města a nejen jeho, je agresivní a nevyzpytatelná hispánská smečka  Mara Salvatrucha  aka  MS-13 . Ta je prý největším postrachem pro losangeleské a salvadorské obyvatelstvo.

Gang 18. Street má sám o sobě pod svým pojmenováním více než 200 samostatných aktivních podgangů, nebo-li klik. Ty specificky působí přednostně v jednotlivých úsecích Los Angeles, mezi které patří San Fernando Valley, San Gabriel Valley, South Bay, South Los Angeles, Downtown Los Angeles, Pico Union, Inglewood, Cudahy a Orange County. Mimo Los Angeles působí v celkovém rozsahu států Kalifornie, Salvadoru, Mexika, Hondurasu, Guatemale, Phoenixu a Arizony. Ovládají bezstarostně západní, jižní a centrální oblasti Spojených státu amerických.


Jejich neúprosně a stále rychleji se zvyšující kriminalita přinutila FBI, imigrační specialisty a útvar Customs Enforcement k zahájení stovek zátahů v širokém měřítku proti lidem, kteří jsou podezíráni ze spolupráce s gangem. Zátahy se specializují nejen na kriminální činnost, které se gang dopouští, ale také si zcela jednoznačně bere na paškál falzifikaci a nelegální přistěhovaleckou aktivitu.

Přestože většina členů gangu se pyšní svým latino, převážně mexickým, původem, není výjimkou ani to, že v něm narazíte na asijské, afroamerické, kavkazské a bělošské členy.

18. Street má strukturovaně organizovanou hierarchii. Avšak i přesto nikdy nebylo, není a zřejmě ani nebude jasné, kdo je vrcholným bodem celé čety. Na vyloženého vůdce se v tomto gangu vážně nehraje. Podgangy fungují zcela nezávisle na sobě. Závisle ale dokážou fungovat v okamžiku, kdy má dojít k sjednocení sil a odražení útočných pokusů konkurenčních gangů nebo ve zkvalitňování si ega v nápravných zařízeních.

Členi E18S (jedna z mnoha dalších zkratek názvu 18. Street) jsou povinni dodržovat, tak jako stovky jiných kriminálních komunit, přísná pravidla. Pokud člen opomene cokoliv, co mu bylo vnitrem gangu nařízeno, nebo se bude jakkoliv stavit proti řádu gangu, může jeho chování vyústit v osmnácti-vteřinový výprask. Ten je jakousi standartou. Tresty mohou být i mnohem horší, drastičtější a brutálnější…


Podle FBI některé frakce 18. Street gangu v sobě vyvinuly vysokou úroveň kultivovanosti a zorganizování. Gang je hispánského původu a byl vytvořen mexicko-americkou mládeží, která nebyla přijata ve stávajících mexicko-amerických gangách. Celkový počet členů v gangu se pohybuje okolo číslice třiceti tisíc.

E18S si v minulosti vysloužil etiketu ‚dětská armáda’, protože nábor do něj se praktikoval i na základních školách. Nejvíce členů se však ke gangu dostalo skrze své studium na středních školách. Z této útlé mládeže si stávající členi, takzvaná ‚starší elita’, vychovali poddajné a poslušné loutky, vykonávající v podstatě vše, co jim bylo přikázáno. Ten, kdo vydržel bez jakýchkoliv námitek tento krušný start, vyšplhal se mezi ostatními na pomyslný další level, kde získával další výhody a vybavení ke svým potřebám. Vše zlé je přeci jen k něčemu dobré…

18. Street je dobře zavedená parta, která je zapojena do všech oblastí trestné činnosti, kde nechybí obchod s drogami, všelijaké útoky, loupeže, únosy, kuplířství, vydírání, vandalismus, prostituce, obchodování se zbraněmi a lidmi, krádeže automobilů, vraždy, ilegální přistěhovalectví, ilegální hazard, podvody a další ‚kulinářské‘ práce. Někteří členové se dokonce zapojili do výroby falešných úředních dokumentů, průkazů a překvapivě i stravenek, díky kterým živili své blízké, ať už z okruhu rodiny nebo přátel.

18. Street Gang se vyznamenal v mnoha případech. Nejznámějším je realizovaný únos a vražda šestnáctiletého bratra mezinárodně uznávaného honduraského fotbalisty  Wilsona Palaciose.

Nejvíce jsou respektovány gangy (spadající pod 18. Street), působící přímo v jádru Los Angeles. Tam mají i největší vliv na okolní svět a konkurence si jich velice a jasně všímá.  Maras 18, Calle 18, Barrio 18, La18 či MS-18… i těmito zkratkami si značí svá vydobytá území.

Mezi spojence 18. Street patří například jednotlivé mexické drogové kartely či organizace  C.Y.T  Hoover Criminals. Do řady zájemců o rivalitu můžeme zařadit gangy  Sureños Bloods Association Ñeta  a výše zmiňovanou Maru Salvatruchu.

Zdroj: text – Wikipediaredakce | foto – YouTube

Líbí se ti tento příspěvek? V tom případě ho nezapomeň sdílet!FacebookTwitterRedditPinterestEmailGoogle+LinkedInStumbleUponWhatsAppvKontakte