Organized Reality! | www.streetfame.org

Nejbrutálnější gangy světa – 3. díl: Azusa 13

Líbí se ti tento příspěvek? V tom případě ho nezapomeň sdílet!FacebookTwitterRedditPinterestEmailGoogle+LinkedInStumbleUponWhatsAppvKontakte

Pouliční gang Azusa 13 byl založen v roce 1960 ve východní části San Gabriel Valley města Azusa, od kterého se odvodil i jeho název, nacházejícím se v kalifornském okrese Los Angeles. Ačkoli se jedná v podstatě o malé město s celkovým počtem obyvatel necelých padesáti tisíc, v klidu o něm můžeme říci, že místy předčí svou kriminalitou i násobně větší města.

Tento gang si svou aktivitou vysloužil titul jednoho z nejagresivnějších gangů, spadajících pod křídla hispánského gangu Sureňos, pro něhož je známá typická modrá barva, stejně tak jako je tomu u nechvalně proslulých Crips. Asuza 13 se specializuje na všeobecnou trestnou činnost, tak jako veškeří spojenci či odpůrci, do níž můžeme zařadit vraždy, obchodování s drogami a zbraněmi, vydírání, krádeže aut, loupežná přepadení, falšování dokladů a provozování prostituce.

Asuza 13 působí převážně na území města svého zrodu, nyní ale hlavně v jižní oblasti. Pod kontrolou mají například okolí Atlantic Gardens, Rockvale Avenue, Azusa Avenue či podhorskou oblast Boulevard.


Stejně jako mnoho jiných mexických gangů, i Azusa má ve svém názvu pověstnou třináctku, znázorňující třinácté písmeno abecedy – M. To odkazuje na blízký vztah s mexickou mafií, která se stala pro mnohé hispánské gangy předlohou. Jak už bývá zvykem u ostatních příznivců třináctého písmena, i Azusa musí mexické mafii odvádět loajální daň z drogových transakcí.

V roce 2011 bylo přes padesát členů azuského gangu obžalováno z rasistických útoků na černoškou populaci, přebývající v ulicích jejich působení. Jak bývá tradicí, hispánci se nemají v lásce s černochy a ti s nimi, takže to dávají rádi všem najevo. V roce 1990 tak Azusa rozjela rasovou očistu, která město měla zbavit obyvatelstva s afro-americkými kořeny. Za očistou stála mexická mafie, jež rozkaz vydala.

Mezi nepřátele gangu, o němž tento příspěvek pojednává, patří Bloods, Crips, Norteňos, Mara Salvatrucha  aka MS-13, Aryan Brotherhood a Nazi Lowriders. Spojenci jsou více než jasní – Sureňos a Mexican Mafia.

Zdroj: text – Wikipedia UnitedGangs.com redakce | foto –  PixaBay.com

Líbí se ti tento příspěvek? V tom případě ho nezapomeň sdílet!FacebookTwitterRedditPinterestEmailGoogle+LinkedInStumbleUponWhatsAppvKontakte