Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Blog Post

Nejbrutálnější gangy světa

Nejbrutálnější gangy světa – 6. díl: Public Enemy No. 1 

Nejbrutálnější gangy světa – 6. díl: Public Enemy No. 1

Public Enemy No. 1, zkráceně PEN1, je rasistický gang, působící nejen mimo věženské prostory, ale samozřejmě také přímo v nich. Tento, podle ministerstva spravedlnosti, jeden z nejsilnějších a nejrychleji se rozrůstajících gangů vznikl údajně v druhé polovině osmdesátých let na Long Beach v Jižní Kalifornii a při svém vzniku byl velmi ovlivněn působením tehdejší anglické anarcho-punkové kapely Rudimentary Peni. Původně se gang nazýval PDS a v té době se jednalo ještě o pouhou nestrukturovanou skupinu příměstských dospívajících utečenců a místních mladých obyvatel, majících všelijaké sociální problémy.

Nicméně v roce 1990 se hnízdištěm toho white-power gangu, stalo Orange County, odkud se rozšířil do většiny blízce se nacházejících států, hlavně do Victorie, Arizony, Idaho a Nevady. Zvyšující se počet členů ovlivnila značná talentovanost cílené rekrutace a schopnost organizovaně pracovat v ulicích a zároveň i v nápravných zařízeních, což gangu poskytlo možnost rovnat se, samozřejmě v mnohem menší formě, nechvalně proslulému Árijskému bratrstvu (článek o něm si na naších stránkách můžete přečíst zde).

Současným lídrem “smečky“ je Donald Reed „Popeye“ Mazza, jehož velkým zájmem je infiltrace členů do Evropy, a mezi hlavní aktivity bandy PEN1, hrdě šířící ideologii rasové nadřazenosti, patří xenofobně motivované vraždy, obchod s drogami (převážně s metamfetaminem), zastrašující fyzická napadení, falšování osobních dokladů, podvody s kreditními kartami a spousta dalších kriminálních činností…

Zdroj: text – Wikipedia, adl.org, redakce | foto – PixaBay.com

Related posts