Nejbrutálnější gangy světa – 7. díl: Puro Tango Blast – Street Fame
Sleduj nás na sítích!Nejbrutálnější gangy světa

Nejbrutálnější gangy světa – 7. díl: Puro Tango Blast

Puro Tango Blast, častěji však užívaný pojem Tango Blast, je názvem texaského gangu, založeného koncem roku 1990 hispánskými vězni z Austinu, Dallasu, Fort Worthu a Houstonu. Jak jste si jistě mohli všimnout, gang je v podstatě skoro novým přírůstkem mezi ostatními gangy, které jsou dnes svým působením vnímány spíše jakási zažitá tradice.

Kolektiv této organizace tvoří obvykle tvrdé jádro mužů hispánského původu a celkové číslo, stanovující počet členů, se pohybuje okolo čtrnácti tisíc. Gang vznikl vlastně sjednocením několika desítek regionálně založených skupin. Ty měly, a doposud mají, za úkol čelit hrozbám vyspělejších soupeřů, jimiž je gang Texas Syndicate, Mexican Mafia a Mexikanemi. Ti se soustředí především na likvidaci jejich činných skupin v nápravných zařízeních a jednoznačně je jejich pozornost upoutána i na obsazení jejich zázemí mimo nápravná zařízení a ovládnutí zdrojů, podporující aktivity na černém trhu.

Mezi nejčastější ‚práci‘ gangu Puro Tango Blast patří obchod s drogami a zbraněmi, loupežná přepadení, únosy, prostituce, ilegální výroba úředních dokladů, padělání cenných papírů, nájemné vraždy…zkrátka všechny možné a nemožné záležitosti týkající se pojmu ‚gang’.

Ačkoliv je gang Puro Tango Blast považován vyloženě za vězeňský gang, je zcela odlišný od těch typických. Jeho odlišnost spočívá v tom, že není zavedena žádná morální hierarchie, dodávající přísný režim. Každá podskupina organizace má totiž svá pravidla a metody pro nábor nových členů, které svým konečným efektem teoreticky nejsou v ničem rozdílné. Nejznámější metodou je však Cora-Check. Ta je považována jako jakási zkouška nitra potencionálního kandidáta na člena gangu, při níž je vystaven fyzickému napadení stávajícími členy gangu. Pokud vydrží určitou dobu v této ‚bitce’, bez jakéhokoliv couvnutí, je tak následně přidružen ke gangu.

Výhodou členství je naopak fakt, že členi mohou kdykoliv svou kriminální činnost pod křídly Tango Blast ukončit, bez obav, že budou jednoho dne svými bývalými ‚kolegy‘ zavražděni. Takže jak je zřejmě jasné, celoživotní závazky jsou v gangu naprosto nepřípustné.

Tetování členů se dělí hlavně podle jejich rodiště. Ti, kteří pocházejí z Houstonu, používají jako své hlavní symboly předčíslí 713 a hvězdy s hesly Houston Astros. Rodáci z Dallasu, jinak přezdívaného D-Town, používají oblastní kód 214 a hvězdy s nápisy Dallas Cowboys. Dalším číslem vídaným na tělech členů PTB je 817. To označuje původ z města Fort Worth, jinak říkajíc se mu Foritos, Foros nebo Funky Town. Posledním důležitým městem je Austin (A-Town nebo Capirucha). U osob pocházejících z těchto končin lze často vidět vytetované symboly ATX nebo dominantní budova Capitol A-Town.

U členů, nepocházejích ani z jednoho z vyjmenovaných měst, jsou často používána tetování zobrazují logo nebo nápis nejproslulejšího sportovního týmu nebo frekventovaná panoramata rodiště jednotlivce. Dále se používají tradiční čísla předčíslí zastupující místo původu. Nejpoužívanějším tetováním je číselná kombinace „16-20-2″, která reprezentuje počáteční písmena názvu Puro Tango Blast, PTB.

Zdroj: text – Wikipedia, prisonoffenders.com, redakce | foto – YouTube

Reklama

Translate

Reklama

Nejoblíbenější témata

Reklama

Doporučujeme

Doporučené příspěvky

Svět gangů – 1. díl: Mara Salvatrucha (MS-13)

Krimi

Je Lil Wayne otcem náctiletého chlapce, o němž ani neví, že existuje? To potvrdí až test otcovství!

Hudba

Back to the Roots – 3. díl: …a Bam řekl „budiž hip-hop“!

Back to the Roots

Fingazz je jasným příkladem toho, že pro kvalitní tvorbu chicano-rapu nemusíte být vůbec hispáncem!

Bio

Reklama
Sleduj nás na sítích!
Přihlásit se k odběru: